Softvér v tomto zozname je buď zadarmo, alebo je k dispozícii za nominálny poplatok, a možno stiahnuť cez internet. Niektoré kódy vyžadujú, aby používateľ zaregistrovať webové stránky distribútora.

Ak ste oboznámení s ostatnými bez EM modelovanie softvér, ktorý, ktoré by mali byť pridané do tohto zoznamu, pošlite prosím názov softvéru, hypertextové prepojenie, a stručný opis do CVEL-L@clemson.edu.

Pozri tiež: "http://www.clemson.edu/ces/cvel/modeling/EMAG/csoft.html"-Komerčné Elektromagnetická modelovanie kódy

(Posledná aktualizácia: 1. marca 2015)

ASAP – Anténny Rozptylovače Analysis Program

Všeobecné použitie zamerané na používateľa počítačový program pre analýzu tenkých drôtených konštrukcií v prítomnosti konečnej teréne. Alternatívou k numerickej elektromagnetizmus Code (NEC), pre analýzu izolované alebo neizolované tenký drôt antén cez stratová alebo dokonalé umelé krajiny, na základe metódy momentov. Stále k dispozícii na webe na adrese: http://raylcross.net/asap/index.html; ale webová stránka nebola v poslednej dobe aktualizovaný a kontaktné údaje už pracuje.

"http://ataitec.com/free_2d_solver"-AtaiTec Free 2D pole Riešiteľ

2D BEM Field Riešiteľ spočítať RLGC a impedancia matice 2D prenosových vedení s lichobežníkovým prierezom.

"http://atlc.sourceforge.net/"-ATLC – Ľubovoľný prenosové vedenie kalkulačka

Slobodný, open-source program pre výpočet vlastností prenosových liniek. Jedná sa o 2D simulátor založený na konečnej rozdiel približovanie Laplace rovnice. Program je určený predovšetkým pre Unix a Unix-ako systémy, aj keď to bola zostavená v systéme Windows. Je vysoko prenosný, ktorý bol spustený na oboch superpočítačov Cray, Sony Playstation 3 hernú konzolu, a prakticky každý typ počítača medzi týmito dvoma extrémami. Užívateľ má k tomu prierez prenosovej linky pomocou programu môcť ukladať BMP súbory (napr programu Gimp), potom spracovať súbory BMP s atlc. Program je napísaný Dr. Davida Kirkby (G8WRB).

"http://www.hdtvprimer.com/KQ6QV/atlc2.html"-ATLC2 – Ľubovoľný prenosové vedenie Calculator 2

Inšpirovaný “atlc”, ale napísaný iným autorom, “atlc2″ je zadarmo, ale uzavretý source program Microsoft Windows pre výpočet vlastností prenosových liniek. Jedná sa o 2D simulátor založený na Faradayova zákona. Užívateľ má k tomu prierez prenosovej linky pomocou programu môcť ukladať BMP súbory (napr programu Gimp), potom spracovať súbory BMP s atlc2.

"http://www.cemtach.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=101"-emAnalyze

To bolo predtým kódy hračiek a Toybox. emAnalyze je kolekcia 3D skúšobných a príklady kódov pre časovej oblasti metód miestnej obsluhy. Na webových stránkach je stále vo vývoji. Nie je jasné, či kódy sú stále k dispozícii bez poplatku.

"http://www.cvel.clemson.edu/modeling/EMAG/EMAP/"-EMAP

EMAP je rodina trojrozmerné modelovanie elektromagnetických kódov vyvinutých na University of Missouri-Rolla a Clemson University. Každý kód má iné schopnosti, ale všetky majú spoločné ľahko zrozumiteľné vstupného súboru. EMAP2 je skalárne FEM kód, EMAP3 je vektor FEM kód, a EMAP5 je vektor FEM / MoM kód.

"http://www.emcos.com/?products=student-version"-EMCOS Antenna VLab SV

EMCOS Antenna VLab SV je výpočtová platformou pre modelovanie antén a ich okolím. Má CAD rozhrania a jeho simulácia jadro je založené na metóde momentov. Študent verzia obsahuje plne funkčnú EM solver obmedzená na 2 GB pamäte pre in-jadro a out-of-jadra výpočtov.

"http://www.emexplorer.net/"-EM Explorer

EM Explorer (EMXP) je 3D elektromagnetické (EM) solver pre lietadlo vlnenie problémy periodických štruktúr. To je z veľkej časti založený na rovnakom spôsobe konečných diferencií časovej oblasti (FDTD). Preto zdedí väčšinu výhod a nevýhod FDTD je. Medzi výhody patrí jednoduché a robustné numerický algoritmus, všestrannosť pre takmer všetky geometrie, a dobrú škálovateľnosť výpočtových zdrojov, v závislosti na veľkosti zväzku simulácie. Nevýhody sú numerické rozptyl a stability obmedzenia kvôli konečný rozdiel (FD), približovanie sa k Maxwellových rovníc a explicitné časovej pochodový algoritmu.

"http://www.petr-lorenz.com/emgine/"-emGine Životné prostredie

EmGine prostredie je full-wave 3D elektromagnetické simulačné prostredie riešiť Maxwellove rovnice v časovej oblasti. Používa sa na modelovanie vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa v mikrovlnných obvodov, antén, rezonátory, dutých vlnovodov, atď pre nekomerčné a mimovládne využitie, napríklad pre akademické, výskumné a vzdelávacie účely, elektromagnetický motor tlmGine je poskytované bezplatne v binárnom formáte (tj žiaden zdrojový kód je k dispozícii pre elektromagnetické motora). EmGine GUI – grafické užívateľské rozhranie – je open source projekt, a je licencovaný pod tri-licencie MPL / GPL / LGPL.

"http://tts.cimne.com/ermes/index.html"-ERMES

ERMES (Elektrické legalizované Maxwellove rovnice s akýchkoľvek odlišností) je konečný kód element vo frekvenčnej oblasti implementovaná v C ++. Aktuálna verzia ERMES je multi-procesor (OpenMP), a to beží na systéme Microsoft Windows. ERMES má Užívateľsky prívetivé rozhranie vytvorené pomocou Tcl / Tk a integrovaný do komerčného softvérového GID.

"http://www.rle.mit.edu/cpg/research_codes.htm"-FastCap a FastHenry

FastCap a FastHenry sú open-source statický moment metóda kódy určené pre výpočet odporu, kapacity a indukčnosti 3D geometriou. Boli vyvinuté na MIT výskumné laboratóriá elektroniky.

"http://www.feko.info/"-FEKO LITE

Odľahčená verzia softvéru FEKO od systémov EMS. Obmedzené na 300 neznámych. Vyžaduje registráciu užívateľa.

"http://www.femm.info/wiki/HomePage"-FEMM – Metóda konečných prvkov Magnetics

Sada programov bežiacich pod Windows na konečných riešení prvkov 2D a osovo súmerná magnetické a elektrostatické problémy. Zahŕňa grafické preprocesoru, riešič a grafický postprocesor. Napísaný David Meeker, Ph.D.

"http://www.infolytica.com/en/products/trial/"-Magnet (Infolytica)

Magnet skúšobná verzia je plne funkčná 2D magnetostatic pole riešiteľ, ktorý obsahuje všetky rovnaké vlastnosti ako úplné vydanie magnetu magnetostatického 2D balíčka.

"http://hamsoft.ca/pages/mmana-gal.php"-MMANA-GAL (základná verzia)

Program Microsoft Windows, založený na metóde momentov, pre simuláciu drôtových antén To je založené na NEC2 a je obmedzená verzia plného MMANA-GAL programu.

"http://ab-initio.mit.edu/meep/"-Meep

Meep je zadarmo konečných diferencií v časovej oblasti (FDTD) simulačný softvér balík vyvinutý na MIT modelovať elektromagnetické systémy. Meep podporuje 1d / 2D / 3D / problémy valcovitý, distribuované pamäti paralelizmus, disperzné a nelineárne médiá, PML hranice, a je úplne scriptable cez ako C ++ a Scheme (GNU Guile) rozhranie.

"http://alphard.ethz.ch/Hafner/mmp/mmp.htm"-Multiple Multipole (MMP) Algoritmy

Na viac Multipole (MMP) algoritmy boli vyvinuté Christian Hafner u švajčiarskeho federálneho technologického inštitútu (ETH v Zürichu). Algoritmy sa vyvinuli a boli začlenené do obchodného zákonníka, Max-1, ale pôvodné zdrojové kódy 2D a 3D sú stále k dispozícii zadarmo na vyššie uvedený odkaz.

"http://www.nec2.org/"-NEC2

NEC2 – Numerical Electromagnetics Modeling kód je široko používaný 3D kód založený na metóde momentov. Bol vyvinutý na Lawrence Livermore National Laboratory pred viac ako 10 rokmi a bol zostavený a beží na mnohých rôznych počítačových systémov. NEC2 je efektívna najmä pre analýzu wire-grid modely, ale má tiež určité schopnosti povrch náplasti modelovanie. Kódy sú k dispozícii aj na Neoficiálny archívov Raya Andersona na Raya Andersona Neoficiálny archívu.

NEC2 používa textové rozhranie. Tam niekoľko voľných alebo lacných grafické rozhranie, ktoré robiť pred a po spracovaní NEC2 modelov. Dobrý voľný kód je 4nec2, ktoré možno nájsť na http://www.qsl.net/4nec2/.

"http://openems.de/start/index.php"-openEMS

OpenEMS je zadarmo a open-source elektromagnetické pole riešiteľ využívajúci metódu FDTD. Používa Matlab alebo Octave ako skriptovací rozhranie. openEMS je licencovaný pod GNU General Public License, verzia 3 alebo novšia.

"http://pdnmesh.sourceforge.net/"-pdnMesh

pdnMesh je program, ktorý dokáže riešiť 2D potenciálne problémy (Poisson rovnice) a vlastných čísel (Helmholtz rovnice) pomocou metódy konečných prvkov. Bežné aplikácie sa vyskytujú v elektromagnetizmu, prúdenie tepla a dynamiky tekutín. Je možné riešiť problémy ako s pomocou uzlového Prípravok obsahujúci aj hrany Based (vektor) formulácia.

"http://sourceforge.net/projects/puma-em/"-Puma-EM

Poskytuje povrchovou metódou momentov pre elektromagnetizmu, posilnených pomocou viacúrovňového Fast multipole metódu. Kódex je paralelizovat a beží na desktopoch a zoskupení.

"http://www.thinkwireless.com/quicknec.html"-QuickNEC

Fast Geometry generácie pre anténny simulácie. Môže byť použitý na vytvorenie geometrie pre NEC2 simulácií.

"http://www.esrf.eu/Accelerators/Groups/InsertionDevices/Software/Radia/"-Radia

Softvér pre 3D magnetostatice, ktorý používa konečný objem integrovaný prístup pre presné výpočty integrovaných zložiek poľa. Pracuje s Mathematica a je k dispozícii po dobu zadarmo.

"http://www.fieldp.com/sate.html"-Šate Static Field Analysis Toolkit (Educational)

Šate 6.2 freeware z polí Precision obsahuje 2D programy ESTAT a PerMag. Vzdelávacie programy majú všetky funkcie, ale sú obmedzené na 12.500 uzlov a 8 oblastí materiálu. Estat určuje elektrické polia v dielektrických alebo vodivých médiách. Pokročilé funkcie zahŕňajú podporu pre anizotropných látok a možnosť stanoviť priebežné varianty možného, ​​dielektrikom, alebo vodivosti z matematických funkcií. PerMag pokrýva všetky aspekty magnetostatice vrátane saturácia efekty v mäkkých materiálov a permanentných magnetov s nelineárnou demagnetizáciu kriviek. Balíček zahŕňa mriežky, automatické generovanie konformný oka s vstavaným-in kreslenie editor a schopnosti DXF dovozu.

"http://www.quickfield.com/free_soft.htm"-Študentov QuickField

Študentský QuickField (TM), predtým známy ako ELCUT, je 2D konečných prvkov simulačný balík riešení rovinné a osovo súmerná problémy elektrostatiky, nelineárne DC Magnetics, AC magnetizmus, aktuálny prietok, nelineárne prenos tepla, pevnostné výpočty a združených úloh na každom počítači.

"http://www.sonnetsoftware.com/products/lite/"-Sonnet Lite

Rys-obmedzená verzia rovinný MOM elektromagnetický simulačný softvér sonet Software.

"http://www.eecircle.com/downloads/ta.html"-Trace Analyzer

Nice 2-D solver pre určenie prenosovej linky parametre plošného spoja stopových geometriou. Je schopný analyzovať stopové prierezy skladajúci sa z mnohých stôp, lietadlá a stratové dielektrických materiálov. Môže export parametrov RLGC na HSPICE alebo ADS.

 

Original na "http://www.clemson.edu/ces/cvel/modeling/EMAG/free-codes.html"